Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties nomas auto?

12.05.2022

Automašīnu noma spēj sniegt brīvības sajūtu un elastību gan ceļojumos, gan ikdienā, darba darīšanās un brīvajā laikā. Kad pienācis laiks izvēlēties savu nomas auto, rodas dažādi jautājumi – ar ko sākt, kam pievērst uzmanību, ko ņemt vērā? Šoreiz apskatīsim dažas būtiskākās lietas: transportlīdzekļa un auto nomas uzņēmuma izvēli, kā arī abonementa izvēli, ja izvēlēsies Renti plus.

Auto noma – kā izvēlēties uzņēmumu?

Neatkarīgi no tā, vai nepieciešama īstermiņa vai ilgtermiņa auto noma, pirmais solis, kad plānā ir automašīnas īre, ir atrast uzticamu uzņēmumu, ar kuru slēgt darījumu. Vislabāk izvēlēties atpazīstamu auto nomas kompāniju, par kuru ir pozitīvas atsauksmes no citiem klientiem. Svarīgi, lai uzņēmums piedāvā kvalitatīvus pakalpojumus, kuros iekļauts viss, ko Tu varētu vēlēties. 

Pirms automašīnas rezervācijas pievērs uzmanību tam, kādas ir auto īres prasības attiecībā uz vecuma ierobežojumu un vadītāja stāžu. Dažādiem uzņēmumiem šīs prasības var nedaudz atšķirties, tāpat arī var būt nepieciešama kredītkarte (nevis debetkarte).

Dažas pazīmes, kas mēdz raksturot labus automašīnu nomas uzņēmumus, ir:

  • kvalitatīvi izstrādāta un pārskatāma interneta mājaslapa, kurā apskatāms arī nomas līgums;
  • pieejamās automašīnas ir ne vecākas par trīs gadiem, jaunas vai mazlietotas;
  • līgumā visi nomas noteikumi ir skaidri saprotami un nav nekā neatrunāta, nav slēptas maksas vai citi “zemūdens akmeņi”;
  • patīkami, ja iespējams iegūt vai iznomāt arī papildu ekstras.

Diemžēl ir arī tādi uzņēmumi, no kuriem labāk izvairīties. Mašīnu noma var izrādīties riskanta, ja:

  • tiek prasīta ķīla apmaiņā pret auto – dokumenti, sava vecā automašīna u.tml.;
  • firmas pamatnodarbošanās ir autoserviss – šādas iestādes mēdz nomāt lietotus auto, ko vēlāk pārdod, un tie var izrādīties sliktā tehniskā stāvoklī;
  • netiek atmaksāta nauda gadījumos, kad nomnieks atgriež automašīnu pirms termiņa.

Kad izvēlies savu auto nomas kompāniju, neuzķeries tikai uz šķietami izdevīgāko piedāvājumu, jo tas galu galā var izmaksāt vairāk. Ja tomēr gadās iekulties nepatīkamā situācijā ar kādu auto nomas pakalpojumu sniedzēju, ir jāvēršas Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Kā atrast savu nomas auto?

Konkrētā nomas auto marka un modelis visdrīzāk būs gaumes jautājums, bet transportlīdzekļa veids gan atkarīgs no plāniem, ko grasies ar auto iesākt. 

Ja plānots ir ceļojums, izpēti galamērķa ceļu satiksmes noteikumus un citas svarīgas lietas, kas var ietekmēt braucienu. Ja dosies braucienā ar lielāku grupu, ieteicams izvēlēties ietilpīgāku auto, jo tajā vajadzēs vietu ne vien braucējiem bet arī somām, teltīm un citām mantām, ko plānots ņemt līdzi. Ceļošanai pa ātrgaitas šosejām vajadzēs pietiekami jaudīgu auto, toties braukšanai pa maziem un līkumotiem celiņiem, piemēram, Itālijā, labāka izvēle būs kompakts auto, kas neaizņem daudz vietas.

Gadījumā, ja auto īre nepieciešama ikdienas vajadzībām, piemēram, darbam, svarīgi izvēlēties tādu auto, kurā jūties ērti un droši. Ja brauksi regulāri, labāk meklēt variantu, kas neapēdīs pārlieku daudz degvielas. 

Kam jāpievērš uzmanība, nomājot auto?

Pirmā un galvenā lieta, slēdzot jebkādu līgumu, ir rūpīgi izlasīt līguma nosacījumus. Apskati nomas noteikumus un saproti, vai tie ir Tev pieņemami. Pievērs uzmanību arī auto apkopes noteikumiem un noskaidro, piemēram, vai auto pirms atdošanas ir jānomazgā vai arī tīrīšanas izdevumi ir iekļauti cenā. 

Noteikti rūpīgi apskati auto un pievērs uzmanību gan tehniskajam, gan vizuālajam stāvoklim. Ja redzi kaut nelielus bojājumus (tai skaitā krāsas bojājumus), piefiksē tos līgumā. Noskaidro arī nobraukuma limitu, ja tāds ir, un uzzini, vai ar šo nomas auto varēsi doties izbraucienos arī ārpus Latvijas robežām.

Auto nomas abonementa izvēle – atrodi sev piemērotāko variantu

Kad esi izlēmis, ka auto abonements jeb automašīnas īre pie Renti plus ir īstais variants tieši Tev, vari izvēlēties vienu no trim nomas piedāvājuma komplektiem:

  • Starta abonements – Silver;
  • Pamata abonements  – Gold;
  • Premium abonements, kurš ietver dažādus papildus pakalpojumus .

Visos komplektos ir iekļauta OCTA, apkope automašīnai, palīdzība uz ceļa 24/7,  kā arī KASKO apdrošināšana ar pašrisku atkarībā no piedāvājuma veida, tāpat arī izvēloties jebkuru no komplektiem, varēsi brīvi pārvietoties Baltijas valstu robežās. Premium abonements nodrošina iespēju braukt arī uz valstīm, kas ir Eiropas ekonomiskajā zonā.

Mēs iesakām izvēlēties Premium abonementu, jo šajā gadījumā par pilnīgi visu, kas auto nepieciešams, parūpēsimies mēs, bet Tev būs tikai jāielej degviela un jābrauc.

Auto abonements ir mūsdienīga un ērta alternatīva auto iegādei. Varēsi izvēlēties no dažādu jaunāko auto modeļu piedāvājuma un vienmēr justies ērti un droši uz ceļa. Renti plus auto noma ir elastīgs piedāvājums, kas būs piemērota izvēle dažādās dzīves situācijās – garākiem ceļojumiem ar auto, biznesa vajadzībām un vēl vairāk. Aizpildi pieteikumu mājaslapā un saņem savu nomas auto jau drīz!

Saistītie raksti

Kāpēc izvēlēties ilgtermiņa auto nomu savam uzņēmumam?

21.07.2022

Lēta ilgtermiņa auto noma – kā to panākt?

21.07.2022

Kas izdevīgāks privātpersonām – līzings vai ilgtermiņa auto noma?

21.07.2022