Lēta ilgtermiņa auto noma – kā to panākt?

21.07.2022

Lai gan automašīnas daudziem no mums ir ikdienas nepieciešamība, to īpašnieki zinās, cik daudz apkope un uzturēšana patiesībā izmaksā. Un kurš gan negrib ietaupīt savus līdzekļus? Viens no veidiem, kā ietaupīt naudu – izmantot auto savām vajadzībām tad, kad tas ir nepieciešams, neliekot tam stāvēt dīkstāvē garāžā.

Personīgā auto uzturēšana ir dārgs prieks, kas neatmaksājas, ja auto nelieto bieži. Tieši tāpēc izdevīga auto noma ir veids, kā ietaupīt savus līdzekļus un nepārmaksāt par auto izmantošanu. Izīrēt auto uz mēnesi, diviem vai pat gadu, kad tas tiešām ir nepieciešams, ļaus ietaupīt laiku, naudu un citus resursus. Tieši tāpēc tik daudzi cilvēki pēdējā laikā ir ieinteresēti par auto izīrēšanu uz ilgāku laika posmu.

Pirms dodamies tālāk, daži punkti, kas palīdzēs, domājot par naudas ietaupīšanu un auto izmantošanu:

  • kādas riepas ir esošajam auto;
  • kādu degvielu automašīna izmanto;
  • kādi ir veidi, kā pasargāt savu auto no bojājumiem un skrāpējumiem.

Lēta ilgtermiņa auto noma? Lasiet turpinājumā, kā to panākt.

Dažādi veidi, kas autovadītājiem ļauj ietaupīt

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kas ļaus ietaupīt degvielu un citas auto uzturēšanas izmaksas, ir regulāra spiediena pārbaude riepām. Ar aci bieži vien nevar no malas noteikt, vai spiediens riepās ir optimāls, tāpēc ieteicams izmantot speciālus mērinstrumentus. Svarīgi ir riepas piepumēt tad, kad tās ir aukstas, ar tām nav tikko braukts, plus, spiedienu riepās pārbaudīt vismaz reizi mēnesī.

Runājot par riepām, arī riepu kvalitātei ir nozīme. Labas, A kategorijas riepas var samazināt degvielas patēriņu. Riepu marēķējumā ir norādīts, kuras klases riepas tās ir – pastāv sešas dažādas kategorijas. Arī šim faktoram ir vērts pievērst uzmanību, izvēloties auto ilgākam laikam.

Arī tad, ja izmantošanā ir auto no ilgtermiņa auto nomas, ar to ir jābrauc uzmanīgi. Kas tieši ar to ir domāts? Automašīnas ir neefektīvākās tad, kad ir ilgāku laiku nedarbinātas, vēl neuzsilušas. Uzreiz pēc auto iedarbināšanas nav ieteicams braukt strauji, jo tas palielina degvielas patēriņu un palielina dzinēja nolietojumu. Nevajdzētu ļaut dzinējam arī ilgstoši darboties tukšgaitā. Īsāk sakot, jābrauc prātīgi un ar apdomu.

Vēl kāds padoms – parūpējies par savu auto, pirms tam ir nepieciešama nopietna servisa iejaukšanās. Iepazīsties ar auto modeli un izmanto internetā pieejamo informāciju, lai uzzinātu vairāk par konkrēto auto. Dažādos forumos un mājaslapās ir pilns ar atsaucīgiem lietotājiem, kuri dalās pieredzē, padomos un atbild uz jautājumiem. Jo vairāk zināsim par savu auto, jo labāk varēsim par to preventīvi parūpēties.

Dīzeļdeviela vai benzīns?

Izvēloties auto, kuru lietot ikdienā, svarīgs ir arī jautājums, kas to darbina? Nereti var manīt diskusijas par to, kas ir labākā un izdevīgākā degviela. Katram šķidrumam, ko izmanto automašīnas darbināšanai, ir savas īpašības, priekšrocības un mīnusi.

Latvijā lielākā daļa auto ir ar dīzeļdzinējiem. Vai tiešām tie ir izdevīgāki? Auto ar dīzeļdzinēju mēdz būt mazāks degvielas patēriņš un zemākas CO2 daļiņu emisijas. Auto ar dīzeļdzinējiem mēdz būt problēmas ar kvēpu filtriem. Taču nevajag aizmirst, ka mūsdienās ir pieejami arī elektro auto un auto, kas darbojas ar gāzi. Galvenais ir saprast, kādām vajadzībām auto izmanto, cik liels ir nobraukums un vai izvēlētais maršruts atbilst dzinēja spējām.

Drošais maksā mazāk!

Ja ilgtermiņa auto noma ir veids, kā ietaupīt naudu, tad kāpēc gan to neizmantot? Tomēr ir būtiski, lai, auto nododot atpakaļ, nenāktos maksāt par nepieciešamajiem remontdarbiem. Viens vienkāršs veids, kā sevi pasargāt no izdevumiem, ir noparkot savu auto patālāk prom no citām mašīnām. Pirmkārt, nevajadzēs uztraukties, ka atverot durvis otrs auto tiks saskrāpēts, otrkārt, mazāks risks, ka arī citi auto saskrāpēs jūsu auto.

Protams, pret visām nelaimēm nav iespējams sevi pasargāt. Tomēr dažkārt ir vērts auto, piemēram, novietot stāvlaukumā tālāk no veikala ieejas, kur ir mazāka satiksme, lai samazinātu risku, ka auto tiks sabojāts. Tieši šādi nelieli paradumi ļaus savu auto pasargāt no nejaušiem bojājumiem.

Kā vēl pārliecināties, ka izīrētais auto ir drošās rokās un par tā aprūpi netiek pārmaksāts? Pašiem par to parūpēties. Viens vienkāršs veids, kā ietaupīt līdzekļus un pasargāt savu auto – pašiem to mazgāt un iztīrīt. Izmantojot drošus mazgāšanas līdzekļus un pārbaudītus produktus, būsiet droši, ka auto ir gādīgās rokās un netiks sabojāts tā salons vai virsbūve.

Ja jūs interesē izdevīgi piedāvājumi un lēta ilgtermiņa auto noma Rīgā, tad rentiplus.lv mājaslapa būs īstā vieta, kur iepazīties ar izdevīgākajiem piedāvājumiem šajā jomā.

Saistītie raksti

Kāpēc izvēlēties ilgtermiņa auto nomu savam uzņēmumam?

21.07.2022

Kas izdevīgāks privātpersonām – līzings vai ilgtermiņa auto noma?

21.07.2022

Auto noma Rīgā un Latvijā – kādas ir iespējas?

21.07.2022