Kas izdevīgāks privātpersonām – līzings vai ilgtermiņa auto noma?

21.07.2022

Nenoliedzami, auto lietošanai ir daudz priekšrocību, īpaši tad, kad automašīnu ir nepieciešams lietot regulāri vai uz noteiktu laika posmu. Viena no opcijām, kā tikt pie sava auto bez kredītsaistībām, ir ilgtermiņa auto noma jeb auto abonements. Nav vajadzīga pirmā iemaksa, ir eleastīgāki noteikumi, kā arī nav uzreiz vajadzības izlemt, vai auto būs nepieciešams vairākus gadus vai tika uz noteiktu laika posmu.

Ar ko atšķiras auto līzings no ilgtermiņa auto nomas privātpersonām? Kādas ir priekšrocības vienai vai otrai opcijai? Svarīgi zināt, ka, lai gan abi pakalpojumi sākumā var šķist līdzīgi, tiem ir dažādi nosacījumi. Tāpēc, pirms izvēlēties, kas ir piemērotāk – auto līzings vai ilgtermiņa auto noma privātpersonām, uzziniet vairāk par šīm opcijām.

Plus, pirms izdariet izvēli par labu auto līzingam vai ilgtermiņa auto nomai, noteikti izmantojiet iespēju veikt testa braucienu ar izvēlēto auto. Ir cilvēki, kuriem piemērotāks ir mazs, bet jaudīgs auto, citiem atkal ir vajadzība pēc ērta un liela apvidus auto. Rentiplus.lv piedāvā saviem klientiem bezmaksas testa braucienus sev piemērotā datumā un laikā.

Auto līzings un tā nianses

Auto līzings ir viens no veidiem, kā laika gaitā kļūt par auto īpašnieku. Lai saņemtu auto līzingā, vispirms ir nepieciešama pirmā iemaksa. Parasti tā veido 10 % no vēlamā auto vērtības. Plus, slēdzot līgumu, ir nepieciešams maksāt arī komisijas maksu. Auto līzings nozīmē to, ka būsiet piesaistīti vienam konkrētam auto. Lai nokārtotu auto līzingu, ir jābūt arī noteiktai ienākumu un saistību attiecībai, nedrīkst būtu nekādu parādsaistību.

Ar auto līzingu var iegādāties praktiski jebkuru automašīnu, gan mazlietotu, gan jaunu. Auto līzings atšķiras no auto iegādes ar to, ka ir jāveic pirmā iemaksa. Pircējs nekļūst par auto īpašnieku līdz pat līzinga maksājuma beigām. Jāņem vērā, ka auto līzings nebūs iespējams auto modeļiem, kas ir vecāki par 15 gadiem.

Lai nokārtotu auto līzinga pieprasījumu, personai jāņem vērā, ka tai ir jābūt:

  • vismaz 18 gadu vecai,
  • Latvijā deklarātai dzīvesvietai,
  • vēlams pozitīvai kredītvēsturei,
  • oficiālai darbavietai ar regulāriem ienākumiem, kas spēj nosegt ikmēneša līzinga maksājumu,
  • bankas kontam kādā no Latvijas bankām.

Salīdzinot ar auto abonementu, auto līzings sevī neiekļauj riepu komplektu, riepu maiņu divas reizes gadā un riepu uzglabāšanu. Ja auto līzings ir izvēlētais veids, tad jāņem vērā, ka atsevišķi ir jāmaksā arī OCTA un KASKO gada izmaksas.

Ilgtermiņa jaunu auto noma jeb auto abonements

Lai gan līdz šim auto līzings ir bijis populārs veids, kā tikt pie kārotā auto, ilgtermiņa auto noma privātpersonām jeb auto abonements ir jauna alternatīva ar vairākām priekšrocībām. Īrēt auto šādā veidā ir iespējams bez pirmās iemaksas, kā arī nav nepieciešams maksāt komisijas maksu par līguma noslēgšanu.

Pēc ilgtermiņa auto nomas perioda ir iespējams veikt sekojošās darbības:

  • nomainīt esošo auto pret kādu citu modeli,
  • izpirkt auto, nosedzot atlikušo vērtību,
  • nodot auto atpakaļ, izbeidzot līgumu un finansiālās saistības.

Auto abonements ir variants, kad auto ir nepieciešams nekavējoties, bet nav vajadzības pēc tā iegādes. Tā ir mūsdienīga pieeja auto lietošanas paradumiem. Lietas, kas ir jāzina par šo auto nomas veidu – nav pirmās iemaksas, līguma noslēgšana un apkalpošana ir bez maksas un auto var nomainīt pēc 18 mēnešiem. Būtisks ir arī fakts, ka noma ir pieejama arī tad, ja personai ir kredītsaistības ar kādu no bankām vai citur.

Ja jau abonējam dažādus citus pakalpojumus, piemēram, Netflix vai Spotify, tad kāpēc gan neabonēt auto lietošanu? Viens no lielākajiem bonusiem ir tas, ka abonementa pakalpojumā ir iekļauta arī auto apkope un uzturēšanas izmaksas. Ja tiek izvēlēta ilgtermiņa auto noma privātpersonām, jāņem vērā, ka būs nepieciešams iemakstāt drošības naudu divu mēnešu abonēšanas maksu apmērā.

Kad par visu ir padomāts

Ja domas par jauna auto iegādi sagādā pārāk daudz raižu, bet ikdienā automašīna tomēr ir nepieciešama, tad ilgtermiņa jaunu auto noma jeb auto abonements ir unikāla alternatīva. Moderns un viegli lietojams veids, kā tikt pie sava auto vien dažu minūšu laikā. Ņemot vērā dažādas izmaksas, kas saistītas ar auto apkopi un uzturēšanu, auto abonements ir veids, kā plānot savu budžetu un iegūt mobilitāti.

Neuztraukties par auto aprūpi, bet izbaudīt braucienu, tas ir tas, ko piedāvā RentiPlus auto abonements. Viens rēķins mēnesī, viens maksājums mēnesī, plus, iespēja braukt ar kādu no jaunākajiem auto modeļiem, kas pieejami Latvijas tirgū. Ja auto abonements liekas kā labs variants, tad Rentiplus.lv mājaslapā ir pieejama informācija par dažādiem auto nomas veidiem un to priekšrocībām.

Saistītie raksti

Kāpēc izvēlēties ilgtermiņa auto nomu savam uzņēmumam?

21.07.2022

Lēta ilgtermiņa auto noma – kā to panākt?

21.07.2022

Auto noma Rīgā un Latvijā – kādas ir iespējas?

21.07.2022